Yeni Başlayanlar İçin Çevrimiçi Alım Satımla İlgili Önemli Yönergeler

Blog

Ticarette, yatırımlarda, hisse senedi alım satımlarında vb. yeni misiniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Ticaret hesapları, Hindistan’a yatırım yapmak için ilk araçlardı; ancak internetin sağladığı olanaklarla çevrimiçi ticaret artık evinizin veya ofisinizin rahatlığında ticaret yapmanızı sağlıyor. Hindistan’da Çevrimiçi Forex Ticaret, çevrimiçi ticaret için hizmet sunan çeşitli şirketlerle hız kazandı. Angel Broking, Hindistan’daki en iyi broker şirketlerinden biridir. Artık çevrimiçi fırsatlar sunan müşteriler, ŞİMDİ çevrimiçi ticaret olanaklarından yararlanabilirler. Hindistan’daki diğer en iyi broker şirketleri arasında Kotak Securities Limited, Reliance Money, India Infoline, Indiabulls, Sharekhan, vb. bulunmaktadır. Bu şirketler, artık alım satımın artık çevrim içi olarak yapılabileceği çevrim içi alım satım hesapları sunmaktadır.

Çevrimiçi ticaret yapmanıza yardımcı olmak için tam hizmet aracılarından daha az komisyon talep eden çevrimiçi aracı kurumlar da mevcuttur.

Çevrimiçi ticaretin temel faydaları çoktur. Başlangıç olarak, erken yatırımcı için internette bulunan çevrimiçi yatırım platformlarının yardımıyla piyasanın nasıl çalıştığını ve finansal koşulları anlamak basitleştirilebilir. İnternetin sağladığı kolaylık ile piyasayı anlamak kolaylaştı. Nasıl ticaret yapılacağını, Hindistan borsasının nasıl çalıştığını, ipuçlarını paylaşmayı vb. Hindistan pazarı yukarı ve aşağı gitmeye eğilimlidir – içinde yüksek bir öngörülemezlik vardır; bu nedenle, yatırımların akıllıca ve iyi bir şekilde değerlendirilmesi önemlidir.

Online yatırım yaparken aklınızda tutmanız gereken üç önemli şey var; öncelikle bilgisayara, istikrarlı bir internet bağlantısına ve bir servis sağlayıcıda 3’ü 1 arada çevrimiçi yatırım hesabına aboneliğe ihtiyacınız var.

Çevrimiçi ticaret, yalnızca birkaç fare tıklamasıyla işlem yapabileceğiniz için çok daha basittir. Doğru şekilde yatırım yapmak için kazanan hisse senetlerini belirlemenize ve seçmenize yardımcı olabilecek çevrimiçi bir hisse senedi toplama hizmeti veya programı bulabilirsiniz. Hisse senedi yatırımı, hisse senedi fiyatlarında çok fazla dalgalanma içerirken, İnternet Hisse Senedi ticareti yoluyla yatırımlarınızı şekillendirmenin belirli yolları vardır. Çevrimiçi ticaret aynı zamanda, aksi takdirde yatırım yaparken karşılaşabileceğiniz araç eksikliği, bitmek bilmeyen aramalar yapmak zorunda kalma, evrak sel baskını, diğer insanlara bağımlı olma, banka ve banka hesaplarını tutma (ayrı ayrı ve manuel olarak) gibi manuel engellerden sizi kurtarır. vb. İnternet, bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilecek analiz ve araçların yanı sıra size zengin bir bilgi sağlar. Hisse senetleri, yatırım fonları ve halka arzlar gibi farklı varlık sınıflarına tek seferde birden fazla görev yapabilir ve yatırım yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yatırımcı dostu bir formatta güncel bilgiler ve analizler sunulmaktadır.

Çevrimiçi yatırıma dalmadan önce, bir hizmet sağlayıcıda entegre 3’ü 1 arada çevrimiçi ticaret hesabına üye olarak kaydolduğunuzdan emin olun. Üç hesap genellikle şunlardır:

1) Çevrimiçi İşlem hesabı – çevrimiçi işlem yapabileceğiniz yer
2) Çevrimiçi bir banka hesabı aracılığıyla ödeme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz, internet özellikli bir banka hesabı.
3) Demat hesabı – hisselerinizin yatırılacağı yer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *