מדוע חשוב לפנות למטפל

Blog

 

עצות ותמיכה מחברים ובני משפחה יכולים לעזור לנו לעבור זמנים קשים. עם זאת, פנייה למטפל בשילוב עם תמיכה מאנשים אהובים עשויה להתברר כאפשרות הטובה ביותר.

טיפול הוא ריפוי. זהו תהליך לקראת העצמה והגדרה עצמית. מבחינה רפואית, טיפול משמש לתיקון בעיות בריאותיות. מצד שני, מבחינת פסיכולוגיה, הטיפול נעשה באמצעות טיפול בשיח או פסיכותרפיה.

פנייה למטפל בזמן משבר פסיכולוגי פירושה פנייה לעזרה מקצועית שתכוון למצב שהכי מטריד אותך. כולנו בני אדם, אנחנו נפגעים, אנחנו מרגישים עצובים, ואנחנו לא יכולים לפתור את כל הבעיות שלנו במלואן. כשהמצב מסתדר לנו, אנחנו לא בהכרח צריכים לשאת בנטל לבד. אחרי הכל, אנחנו לא נולדים בעולם הזה חמושים בהבנה המלאה של איך העולם עובד.

מטפלים מאומנים ומוסמכים להיות שותפים שלנו ברגעי החולשה שלנו. אם אנו רצים לרופאים כאשר אנו זקוקים טיפול זוגי רפואי, עלינו לפנות בקלות לסיוע של מטפלים מוסמכים שיעזרו לנו בבעיות הפסיכולוגיות שלנו.

אם אינך יכול לשלוט ברגשות העצב שלך ותחושות אלו מביאות לפרנויה, חרדה או מחשבות על התאבדות, זהו סימן לדיכאון הדורש תשומת לב מיידית. במיוחד אם אתה מרגיש שמערכת התמיכה שלך לא יכולה לעזור לך לעבור את הקרבות הנוכחיים שלך, מטפל הוא האדם המושלם לראות. בסופו של יום אתה לא צריך להרגיש משוגע, או אפילו לחשוב על התאבדות כדי להגיע למציאת סיוע ממטפל.

כאשר מתמודדים עם לחץ במיוחד כאשר אבלים על אובדן של אדם אהוב או כאשר מתמודדים עם לחץ פוסט טראומטי לאחר תאונה, מטפל צריך להיות ברשימת אנשי המקצוע הרפואיים שלך לבקש עזרה. ההזדמנויות לשיחה מקצועית וטיפולית ברגעים אלו של אבל ולחץ יכולות לעזור לך להתמודד עם המצב הנוכחי שלך. לאירועים האלה לוקח זמן להתגבר אבל לעבור את התהליך זה שלב שיעזור לך להשיג סגירה.

פסיכותרפיה או טיפול בדיבור אינם משוחדים. כשמובטחים לנו שלא נשפט כשאנחנו מודים בחולשות שלנו בפני מטפל, אנחנו מסוגלים לבטא את מה שבאמת נכנס למוח שלנו. כשאנחנו נמצאים בפגיעים ביותר שלנו, כל מה שאנחנו באמת רוצים זה מישהו שיקשיב וכתף לבכות עליה. כאשר מטפלים מקימים את סוג הסביבה עם אמון וחמלה, אפשר להשיג מטרות ולמצוא הסתגרות עם הנושאים איתם הם נאבקים.

הסרת דיכאון, טראומה, אבל ובעיות אישיות ובין-אישיות אחרות עם מטפל היא לא הישג קל אך זה יכול להיות מאוד מועיל. למרות האתגרים בדרך, הדרך היא ששווה להיאבק בה. עם מטפל כשותף, אנו יכולים לשפר משמעותית את נקודות המבט שלנו בחיים, להחזיר את הביטחון העצמי שלנו ובסופו של דבר להפוך לגרסאות הטובות ביותר של עצמנו.

Park Presidio Counseling Center הוא מרכז ייעוץ בסן פרנסיסקו המתמחה בייעוץ זוגי, טיפול בחרדה, דיכאון, טיפול, טיפול EMDR ומקרים של פוסט טראומטי. עבדו איתם לקראת מצב הוויה שמח ומספק יותר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *